Čo urobíte ako prvé keď spustíte internetový prehliadač? Či už je to Internet Explorer, Firefox, Google chrome alebo Opera postup je všade rovnaký. Do poľa s webadresou napíšete www... atď. proste adresu stránky, ktorú si chcete pozrieť. Alebo, máte často navštevované stránky uložené medzi obľúbenými (favoritnými) záložkami. Je to jednoduchšie. Jednoducho si nájdete stránku v menu a klik. A za okamih ju mate otvorenú.
Ďalšou možnosťou je využiť stránku fav4.org. Túto stránku si môžete nastaviť tak, aby boli na nej ikony vašich obľúbených sociálnych sietí, alebo ikona gmailu alebo ďalších prednastavených stránok na ktoré často chodíte. Vybrať si môžete štyri zo sto deviatich stránok. Takto nastavenú stránku si potom uložíte do prehliadača ako východziu. Zakaždým keď potom spustíte prehliadač, privítajú Vás v úvodnom okne prednastavené ikony. Kliknete na niektorú z nich a v momente sa Vám otvorí žiadaná web stránka. Je to celkom jednoduché. Ak často nehľadáte pomocou google a chcete mať úvodnú stránku na dizajnovej úrovni, tak fav4.org je práve pre Vás.
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Druhý ročník žilinského BarCamp-u bude 15. mája 2010 v Žiline v priestoroch kultúrneho centra Stanice Žilina-Záriečie. BarCamp je stretnutie ľudí, ktoré sa zrodilo z túžby po zdieľaní a učení v otvorenom prostredí. Je to udalosť, ktorej zámerom sú nielen prednášky a ukážky, ale hlavne diskusia a spolupráca prednášajúceho s publikom. Témou Barcampu je marketing, sociálne siete, internet a technológie s tým spojené.
Ďalšie info:
http://barcamp-za.sk
twitter
facebook
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Prichádza operačný systém Windows 7. Novinkami v tomto operačnom systéme Vás prevedie spoločnosť GOPAS, a.s.
Čakajú tu na Vás nasledujúce témy:
- Čo je nového vo Windows 7
- Grafické prostredie Aero, využitie pri práci s oknami
- Zoznamy odkazov
- Knižnice a vylepšené vyhľadávanie
- Domáca skupina
- Riešime problémy s počítačom
- Windows XP Mode
- Riadenie užívateľských účtov
- Monitory a vybrané novinky v zobrazení
- Ďalšie novinky...
Kurz nájdete na stránke firmy: http://www.gopas.sk/Clanek.aspx?IDClanku=1265
Tak isto ako Vás, tak i mňa, zaujímajú mnohé veci a veľmi rád hľadám o nich informácie na internete a v knižniciach. A čo takto informácie o rodičovstve?
V Košiciach ponúka Únia materských centier a jej členské Materské centrum Haliganda rodičom vzdelávací kurz v rámci Akadémie praktického rodičovstva. Kurz má názov "Ako rozumieť svojim deťom a sebe samému" a otvorený bude v sobotu 10. apríla 16.30 h. v priestoroch Občianskeho združenia a materského centra Haliganda.
Myslím, že je to veľmi dobrý projekt. Bol by som veľmi rád, keby mohol fungovať aj v iných mestách. Rodičmi sa totiž nerodíme, ale sa nimi stávame, a deti neprichádzajú na svet s "návodom na použitie". Nechcem tým povedať, že rodičovstvo nezvládam, ale ak sa k rodičovstvu chcem postaviť zodpovedne, tak táto téma ma zaujíma.
Ďalšie info: www.haliganda.sk
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Ideme do doby, ba už sme v nej, keď sa už človek nemôže spoľahnúť na to, že mu niekto položí súhrnné informácie rovno do lona. Ak chcete svoje deti naučiť vyhľadávať informácie na internete, skúste ich inšpirovať...
Vyskúšajte vyhľadávač pre deti: www.kidrex.org
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Ak si budete robiť vizitky alebo letáky s Vašim telefónnym kontaktom, nepíšte medzinárodnú predvoľbu 00421 ale +421. Znak + sa používa na celom svete v medzinárodnom formáte telefónneho čísla a pri volaní musí byť vždy nahradený tzv. IDD prefixom. IDD prefix (international direct dialing prefix) zavisí od krajiny, z ktorej voláme. Na Slovensku je IDD prefix 00, tak isto aj v Čechách, ale napr. v USA je IDD prefix 011, čo znamená, že pri volaní na slovenské číslo 0903 123 456 by sme v USA vytočili 011421 903 123 456, zatiaľ co v Čechách 00421 903 123 456. Čiže vytáčame IDD prefix + telefónna predvoľba + číslo (bez prvej nuly).
Ďalšie zdroje:
http://www.distanto.com/international-direct-dialing-idd-prefixes.html
http://www.multilingualbooks.com/countrycodes.html
http://www.findacrew.net/secure-server/eng/dialing.asp
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Minule som Vám písal o tom, ako som začal s otužovaním. Dnes Vám opíšem ako sa so mňa stal otužilec-začiatočník. Mne osobne veľmi pomohlo pozvanie na zimné plávanie. Od tejto chvíle moja príprava nabrala strmší spád. Mal som termín vstupu medzi otužilcov. Tomuto termínu bolo treba upraviť aj moju prípravu. Do tejto chvíle som sprchovanie začínal vlažnou vodou. Postupne som znášal stále studenšiu a studenšiu vodu. Moja odolnosť voči studenej vode bola zo dňa na deň lepšia. Dokonca som bol schopný vliezť pod úplne studenú sprchu (11-12 °C). Po osprchovaní v studenej vode som bol ako znovuzrodený. Cítil som sa ako „vyspinkaný do ružova" v lete na prázdninách u starej mamy.
Otužilci hovoria, že studené sprchy na prípravu stačia - tak som bol pripravený. Deň s veľkým "D" prišiel. Kúpať sme sa mali v zasnežovacej nádrži Selce-Čachovo (pri Banskej Bystrici). Je to murovaná nadrž, z ktorej vodu používajú na zasnežovanie lyžiarskeho svahu. Normálne by som mal z tej vody nepríjemný pocit už zo samotného pohľadu na ňu, nie to ešte z myšlienky sa v nej kúpať. Ale teraz, som bol v pohode. Dokonca ani myšlienka kúpať sa v ľadovej vode mi nebola cudzia. Mal som dobrú náladu a tešil som sa z toho čo malo prísť. Príjemne som bol prekvapený aj z toho, koľko veľa otužilcov prišlo. Všetci si tykali a oslovovali sa krstným menom. Keď prišiel čas, poprezliekali sme sa vo voľnej prírode (pod strechou) do županov. Na moje veľké prekvapenie nebolo mi zima, hoci snežilo. Bol to zvláštny pocit, keď som čakal v župane na kúpanie a ľudia sa lyžovali na neďalekom kopci. Tí, ktorí sa nelyžovali boli vo vetrovkách a popíjali teplý čaj. A otužilci, len tak naľahko s uterákmi v rukách...
Prišiel čas a vstúpili sme do vody s plávajúcimi kúskami ľadu vody, ktorá mala teplotu okolo 2 stupňov Celzia. Bolo to celkom fajn. Dokonca ani voda nebola tak nepríjemne studená, ako som si myslel. Plával som asi 5 m, otočil som sa a plával som 5 m späť. Začiatočníkom sa neodporúča byť vo vode dlhšie ako 1-2 minúty. Vyšiel som z vody a poutieral sa do uteráka. Bol to pocit ako po perličkovom kúpeli. Hodil som na seba župan a hýbal som sa aby som sa zohrial. Ešte stále som bol v pohode. Potom som sa obliekal s častým upíjaním teplého čaju. Sem-tam ma chytila aj triaška, ale otužilci mi hovorili, že to je normálna reakcia organizmu.
Z celej akcie som mal dobrý pocit. A keď sa ma pýtali, či prídem aj o týždeň, povedal som svoje rozhodné ÁNO. Zimné plávanie je fajn. Odporúčam to (samozrejme po porade s lekárom), každému zdravému človeku. Na budúci týždeň pôjdeme na Motyčky. A poviem Vám, už sa neviem dočkať.
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Bolo to už dávno čo som prvýkrát videl v televíznych správach otužilcov, ktorí plávali v ľadovej vode. Vtedy mi to pripadalo tak, ako by boli z inej planéty. Ich výkony som považoval za nadľudské. Keďže som bol od malička precitlivený na zimu, vždy som sa starostlivo obliekal, ale aj tak som sa prechladnutiam v zimnom období neubránil.
Jedna spolužiačka na vysokej škole mi poradila, aby som sa otužoval. Toto bol asi prvotný zlom v mojom myslení o otužovaní. Videl som to ako šancu skoncovať s pocitom zimy a začal som sa zaujímať o otužovanie. Materiálov o samotnom otužovaní a o tom, ako sa stať otužilcom bolo žalostivo málo. Pýtal som sa ľudí, ako na to. Niektorí mi povedali že stačí sa sprchovať v studenej vode a človek sa stáva otužilcom. Táto predstava vo mne však vzbudzovala hrozivé predstavy. Niet divu, že som s tým nič neurobil.
Ďalším zlomom v myslení o otužilectve nastal, keď som videl v televízore dokumentárny film o otužovaní. Jeden lekár tam hovoril o tom, aké je to zdravé a ako sa človek stane imúnnejší voči chorobe. Povedal som si, že by som mal konečne s tým niečo robiť, pretože nielen že skoncujem s nepríjemným pocitom chladu, ale budem aj zdravší a nebude sa na mňa lepiť každá choroba. Kľúčovou informáciou zo spomínaného dokumentárneho filmu bola aj informácia, že s otužovaním sa dá začať umývaním v studenej vode. Sprchovanie až neskôr. S umývaním v studenej vode nemám problém, pretože asi od 10-tich rokov sa umývam ráno-večer len v studenej vode. Tak som s tým začal. Umýval som sa v studenej vode do pol pása. Potom som začal experimentovať so sprchovaním. Zvolil som si tú jemnú cestu. Teplotu vody, ktorou sa bežne sprchujem, som postupne znižoval. Časom som zistil, že znesiem omnoho studenšiu vodu pri všetkej pohode. Studenú vodu som začal vnímať, ako skutočnosť, na ktorú si človek otužovaním zvykne.
Po čase som sa pochválil s mojim úmyslom stať sa otužilcom môjmu susedovi - dobrému kamarátovi. Pýtal sa ma na úroveň v otužovaní, ktorú chcem dosiahnuť a či chcem plávať aj v ľadovej vode. Spýtal som sa: "Ako potom zbadám že som otužilec, keď nevleziem do tej ľadovej vody?" Môj sused sa nakontaktoval na jedného otužilca v našej časti mesta. Je členom Klubu otužilcov Slovenské ľadové medvede Banská Bystrica. On nás oboch povzbudil v príprave a zároveň pozval na zimné kúpanie...
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Ak za zaoberáte zvýšením osobnej produktivity alebo time managementom, či metódou GTD, určite ste sa stretli s pojmom TO-DO
zoznam. Je to jednoducho zoznam úloh, ktoré máte urobiť. Takým najjednoduchším príkladom to-do listu, je nákupný zoznam. Ak
niečo kúpite tak to vyškrtnete zo zoznamu. Máte tak vždy prehľad čo ste už kúpili a čo ešte treba kúpiť nabudúce. Takýchto zoznamov
môžete mať viacero. Nebudete si predsa do toho istého zoznamu písať nákup v potravinách spolu s tipmi na narodeninové darčeky a úlohami,
ktoré máte v práci. Vznikol by tak dlhý neprehľadný zoznam v ktorom sa ťažšie orientuje. Výhody samostatných to-do listov môže byť hneď
niekoľko:
- v práci máte na stole zoznam pracovných záležitostí
- obchode si pozriete zoznam vecí ktoré treba nakúpiť
- cestou domov si poznačíte tip na darček na osobitný zoznam
- nemôžete predsa myslieť na všetko naraz - na odľahčenie mysle slúži práve to-do list.
Príklady zoznamov, ktoré môžu zvýšiť Vašu produktivitu, alebo inak uľahčiť život:
- Zoznam úloh: Jednoduchý zoznam vecí, čo musíte urobiť.
- Zoznam projektov: Zoznam projektov Vám pomôže mať neustály prehľad o všetkých rozpracovaných projektoch.
- Zoznam želaní: je to zoznam vecí, ktoré chcete kúpiť, ale nie hneď (až keď budete mať peniaze alebo, čas, alebo ak keď budú mať akciu vo Vašom obchode...).
- Nákupné zoznamy: Zoznam vecí ktoré potrebujete najbližšie nakúpiť, alebo zoznam potravín, ktoré pravidelne nakupujete.
- Tipy na darčeky: Nič nie je nič horšie ako Vianoce pred dverami (alebo iné okrúhle výročie vo Vašej rodine) a Vy nemáte žiadnu predstavu o tom, čo kúpiť Vašim najbližším. S pomocou tohto zoznamu máte pred sebou tipy, ktoré ste si poznačili vždy keď ste objavili niečo špecifické.
- Zoznamy úloh s viacerými krokmi: Zoznam vecí kde k ich splneniu potrebujete urobiť viacero (nadväzujúcich) krokov. Výhodou ďalších krokov je, že každú úlohu si stačí raz v kľude premyslieť. Kedykoľvek potom môžete plniť jednotlivé kroky bez toho aby ste sa neustále vracali (rozpamätávali) k riešeniu vedúce k cieľu.
- Zoznam na čítanie: Zoznam kníh a časopisov ktoré plánujete prečítať.
- Web adresy s prihlasovacími údajmi: Zoznam všetkých webov ku ktorým sa potrebujete prihlásiť s menom a heslom. Mať všade rovnaké prihlasovacie údaje nie je bezpečné a všetky prihlasovacie údaje si predsa nemôžete pamätať.
- Life zoznamy: Zoznam dlhodobých úloh a životných cieľov, ktoré potrebujete mať neustále na očiach aby ste "nezišli z cesty".
- Zoznamy vzťahujúce sa k dňom: Zoznamy vecí ktoré sa vzťahujú k dňom alebo týždňom (utorok a štvrtok fitnesko, streda hudobná výchova...).
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Ak presedíte pred počítačom hodiny a hodiny, hrozia Vám okrem iného dve veci:
1) RSI (Repetitive Strain Injury) – sú to poranenia vyplývajúce z príliš často opakovaného pohybu, prejavujúce sa ako zápaly šliach na rukách a bolesti zápästí
2) sedenie bez pohnutia so zrakom upretým na monitor môže byť príčinou: stuhnutých častí tela, bolesti chrbtice ktoré sa zhoršujú, pálenie očí, zhrbená postava atď...
Ak chcete tomuto predísť, alebo ak už pociťujete následky Vašej práce na PC a chcete to zmeniť, vyskúšajte program Workrave. Program Vás upozorní na mikropauzy, prestávky k oddychu a na prekročenie denného limitu. Stiahnuť si ho môžete z materskej stránky: http://www.workrave.org/download
Ďalšie články o Workrave:
pocitace.sme.sk
www.itnews.sk
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
AdWords on-line kurzy v slovenčine. Tak to už je paráda. Nie nadarmo sa hovorí, že raz vidieť je lepšie ako 100-krát počuť (alebo čítať). Fenomén AdWords si teraz môžete naštudovať v pohodlí Vašej obývačky pekne v teplučku. Približne 20 minútové kurzy nájdete v AdWords Online Univerzite.
Výukové kurzy:
Pre začiatočníkov
- Vytvorenie účtu AdWords
- Oboznámte sa so svojím účtom AdWords
- Prečo sa reklama nezobrazuje?
Pre zlepšenie výkonnosti účtu
- Zlepšite výkon Vášho účtu AdWords pomocou osvedčených tipov
- Použitie údajov AdWords za účelom strategického zlepšenia výkonu účtu
Pre kontrolu nákladov
- Maximalizujte návratnosť investícií do inzercie pomocou Nástroja na optimalizáciu konverzií
Analyzujte výkonnosť účtu
- Sledujte návratnosť investícií do inzercie pomocou Nástroja na sledovanie konverzií
Získajte nových zákazníkov
- Oslovte viac potenciálnych zákazníkov s obsahovou sieťou
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
E-mail môže byť dobrý pomocník, ale aj monštrum, ktoré Vám bude nestále sťažovať prácu. Je to s ním podobne ako s ohňom v slovenskom
prísloví: Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Ak chcete z neho mať dobrého sluhu, skúste sa inšpirovať nasledujúcimi bodmi:
1) Kontrolujte e-maily v intervaloch. Ak Vám robota chodí e-mailom je dobré nastaviť si sťahovanie pošty napríklad
každých 30 min. Ak pre Vás nie je dôležité často kontrolovať e-maily, kontrolujte ich 3 až 4 krát za deň. Napríklad hneď keď prídete do
práce, potom o 12.00 a potom o 16.00 hod. Zvyšok času môžete nerušene pracovať.
2) Deň začnite dôležitými úlohami. Vždy majte na očiach zoznam vecí, ktoré treba urobiť. Z Vášho to-do zoznamu
vybavujte najskôr úlohy s najvyššou prioritou. Až potom sa venujte e-mailom a ostatným záležitostiam.
3) Na e-maily reagujte okamžite. S každým e-mailom môžete niečo urobiť. Odpovedajte naň, prepošlite (delegujte) ho
ďalej, presuňte do archívu, alebo ho hneď vymažte. V žiadnom prípade ich nečítajte znovu a znovu. Nevybavené e-maily radšej označte ako
nevybavené a vybavte ich v priebehu dňa. Snažte sa však aby nevybavených e-mailov nebolo viac ako sa Vám zmestí do okna e-mailového
klienta.
4) Vyhľadávajte efektívne. Najviac času Vám zaberie spätné hľadanie e-mailov. Naučte sa hľadať efektívne pomocou
kľúčových slov z textu e-mailu, alebo adresy odosielateľa. Ak už nemôžete vybaviť e-maily ihneď, lebo ich potrebujete mať stále k
dispozícii, označte si ich (napr. farebne) alebo ich presuňte do zvláštnej zložky konkrétneho projektu. Po ukončení projektu ich vraďte
spať do doručenej pošty (inbox).
5) Filtrujte svoje e-maily. Používajte antispamový filter. Používajte automatické presunutie informačných e-mailov do
inej zložky.
6) Používajte dva e-mailové kontá. Jedno konto používajte na prácu. Druhé konto je určené: na zábavu; registráciu na
rôznych weboch; na príjem nekonečne preposielaných prezentácií v PowerPointe a iných nedôležitých e-mailoch pri ktorých nehrozí nič
vážne ak uniknú Vašej pozornosti.
7) Snažte sa vyhnúť freemailovym kontám. Obyčajne sú viac zaťažované spamom ako platené kontá o ktoré sa starajú
prifíci.
8) Majte e-maily pri sebe. Synchronizujte svoje e-maily s Vašim mobilom, PDA alebo notebook-om. E-mailom sa tam môžete
venovať aj počas cestovania či čakania na malé deti, kým sa im skončí hudobná škola umenia či iný krúžok :-)
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Kedysi som čítal o tom, že riešenie rôznych otázok môže človek nájsť aj počas spánku. Práve v spánku má človek
neaktívne vedomie a činné je podvedomie, ktoré môže dopomôcť k nájdeniu kreatívneho riešenia. Len je potrebné si to hneď zapísať pretože
5 minút po prebudení, zabudneme polovicu snov, a o ďalších 5 minút zabudneme takmer všetko, čo sme v sne videli. Sen však môže byť pre
človeka veľmi užitočný.
Dôležité pri tomto nachádzaní riešení, je kvalitný spánok. Ak pravidelne dobre spíte, vstúpite do fázy REM spánku a
môžete si zlepšiť schopnosť kreatívneho riešenia problémov až o 40 percent. Ďalšou podmienkou je zaoberať sa riešenou otázkou
pred spaním. Nesmiete však uzatvárať riešenie otázky akýmkoľvek spôsobom, pretože sa otázkou Vaše podvedomie prestane zaoberať.
Teda nehovorte si: "takto a takto by to mohlo byť". Otázka musí ostať otvorená. Zaoberáme sa len všetkými
možnými nápadmi riešenia. Po prebudení si zapíšte všetky nápady. Najlepšie je to ihneď po prebudení, ako aj počas
celého dňa. Môžete si zriadiť k tomuto účelu zvláštny zošit. Tento postup je dobré opakovať viac dní za sebou. A samozrejme nedajte sa
odradiť prvými pokusmi bez akéhokoľvek nápadu. Niekedy si na tento spôsob hľadania odpovede či riešenia treba zvyknúť počas niekoľkých
dní alebo aj týždňov.
Svoju kreativitu v spánku využívali mnohí vedci (Thomas Edison), umelci (Salvador Dalí) spisovatelia (Stephen King) a mnohí ďalší...
Mendelejev údajne videl svoju tabuľku chemických prvkov v sne. Mary Godvin sa raz v noci zobudila na sen v ktorom videla príšeru a tak
vznikol jeden z najznámejších hororov - Frankenstein. Paul McCartney počul po prebudení vo svojej hlave melódiu. Sadol si ku klavíru a
zapísal sa do dejín populárnej hudby piesňou Yesterday.
Takže je to na Vás. Vyskúšate to?
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Stalo sa Vám niekedy, že potrebujete nazrieť do užívateľského manuálu a ako na potvoru ho neviete nikde nájsť? Bude niekde v originál krabici. Alebo niekde v skrini medzi množstvom ďalších dokumentov. Dokonca nemôžete vylúčiť skutočnosť, že ho Váš malý drobček vyhodil do smetného koša.
A vy práve teraz potrebujete napr.:
- naladiť televízor
- uložiť do pamäti obľúbené rozhlasové stanice
- naprogramovať nahrávanie na DVD
- vymeniť toner do tlačiarne
- skontrolovať prečo bliká svetielko na prístrojovej doske
- atď...
http://sk.diplodocs.com
http://diplodocs.cz
http://www.cesky-navod.cz
http://www.ceskenavody.cz
http://www.cesky-navod.info
V rámci tejto kategórie sa budem snažiť priniesť Vám len to naj...
Teda najlepšie, najnavštevovanejšie, najobľúbenejšie, najkrajšie, najsprávnejšie, najefektívnejšie, najžiadanejšie atď... atď... atď...
Dnes Vám prinášam zoznam dvadsiatich najnavštevovanejších webstránok na svete.
1) Google
google.com
2) Facebook
facebook.com
3) YouTube
youtube.com
4) Yahoo!
yahoo.com
5) Windows Live
live.com
6) Wikipedia
wikipedia.org
7) Blogger.com
blogger.com
8) Baidu.com
baidu.com
9) Microsoft Network (MSN)
msn.com
10 Yahoo! (japonská verzia)
yahoo.co.jp
11) QQ (čínsky portál)
qq.com
12) Google India
google.co.in
13) Twitter
twitter.com
14) Myspace
myspace.com
15) Google (čínska verzia)
google.cn
16) SINA
sina.com.cn
17) Google (nemecká verzia)
google.de
18) Amazon.com
amazon.com
19) WordPress.com
wordpress.com
20) Microsoft Corporation
microsoft.com
Samozrejeme výsledky sa menia a ako je to momentálne si môžete pozrieť na: Alexa Top Sites
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Stránka Learnpedia ponúka bezplatné videokurzy k najpoužívanejším počítačovým programom ako napr. Microsoft Office (čiže Word, Excel atď.). Prehľadné videonávody doplnené komentármi sú určené pre začiatočníkov, ktorí sa tak môžu zoznámiť s najdôležitejšími funkciami programov.
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho:
Nedávno som objavil celkom zaujímavú stránku pre motoristov, ktorí radi lacno tankujú pohonné hmoty do svojho autíčka. Na stránke si vyberiete palivo pre Vaše fáro, alebo službu čerpacej stanice ktorú plánujete využiť. Zadáte okres a mesto pre ktoré Vám web zobrazí prehľadnú tabuľku s cenami. Kliknutím na konkrétne záhlavie stĺpca si môžete túto tabuľku zoradiť podľa značky, ceny, mesta atď...
Jednoduché, že?
No mne sa takáto služba páči. Podstatné je že už viem, kde pôjdem najbližšie natankovať.
Ceny pohonných hmôt: http://natankuj.sme.sk/?go=vyhladavanie
Ak sa Vám článok páčil, podporte ho: